Uzależnienia, Zażywanie i Nadużywanie 

Stephen A. Maisto, Mark Galizio, Gerard J. Connors

Jest to monografia dotycząca narkomanii, klasyfikująca poszczególne substancje zmieniające świadomość. Praca ta kompleksowo traktuje sprawę uzależnień omawiając również zagadnienia zarówno leczenia, jak i profilaktyki narkomanii. Może być używana jako podręcznik akademicki dla studentów, lektura podstawowa dla pedagogów czy rodziców oraz jako lektura uzupełniająca dla pracowników zajmujących się zawodowo problemami związanymi z narkomanią.


NAKŁAD WYCZERPANY  cena 1 egz. - 58 zł

powyżej 100 egz. - 49 zł


Umiejętności chroniące - zapobieganie narkomanii wśród młodzieży

Arnold P. Goldstein, Kenneth W. Reagles, Lester L. Amman

Jest to pierwsza z trzech pozycji poświęcona Treningowi Zapobiegania Agresji TZA-ART. Dotyczy zapobiegania narkomanii wśród dzieci i młodzieży. Dzięki wskazówkom zawartym w pozycji młodzi ludzie mają możliwość nauczenia się konkretnych umiejętności, które w przyszłości pozwolą im poradzić sobie w sposób bezpośredni, stanowczy i bez uczucia lęku w sytuacji zagrożenia zażyciem narkotyku.


NAKŁAD WYCZERPANY cena 1 egz. - 27 zł

powyżej 100 egz. - 22 zł


Praca grup wsparcia z rodziną uzależnionego dziecka

Paul Lockley

Książka omawia powstawanie, działalność i skuteczność grup wsparcia przeznaczonych dla osób, którzy w swojej rodzinie borykają się z problemem uzależnienia. Wszelkie teorie podparte są wieloletnimi doświadczeniami pracy w grupie wsparcia zarówno prowadzących, jak i członków grupy. Przeznaczona jest dla osób chcących założyć i prowadzić taką działalność, a także tych, którzy szukają pomocy w związaku z problemem uzależnienia w rodzinie.

cena

1 egz. - 52 zł


Poradnik dla rodziców i wychowawców.

Poradnik jest cennym materiałem dydaktycznym, który nie tylko przekaże niezbędne informacje na temat istoty procesów uzależnień, ale i uwrażliwi na potrzeby młodego pokolenia oraz zachęci do rozmowy rodziców i wychowwaców z młodymi ludźmi.

 

cena

1 egz. - 34 zł