Uzależnienia, Zażywanie i Nadużywanie

Stephen A. Maisto, Mark Galizio, Gerard J. Connors

NAKŁAD WYCZERPANY


Umiejętności chroniące - zapobieganie narkomanii wśród młodzieży

Arnold P. Goldstein, Kenneth W. Reagles, Lester L. Amman

Jest to pierwsza z trzech pozycji poświęcona Treningowi Zapobiegania Agresji TZA-ART. Dotyczy zapobiegania narkomanii wśród dzieci i młodzieży. Dzięki wskazówkom zawartym w pozycji młodzi ludzie mają możliwość nauczenia się konkretnych umiejętności, które w przyszłości pozwolą im poradzić sobie w sposób bezpośredni, stanowczy i bez uczucia lęku w sytuacji zagrożenia zażyciem narkotyku.

NAKŁAD CHWILOWO WYCZERPANY


Praca grup wsparcia z rodziną uzależnionego dziecka

Paul Lockley

Książka omawia powstawanie, działalność i skuteczność grup wsparcia przeznaczonych dla osób, którzy w swojej rodzinie borykają się z problemem uzależnienia. Wszelkie teorie podparte są wieloletnimi doświadczeniami pracy w grupie wsparcia zarówno prowadzących, jak i członków grupy. Przeznaczona jest dla osób chcących założyć i prowadzić taką działalność, a także tych, którzy szukają pomocy w związku z problemem uzależnienia w rodzinie.

cena

1 egz. - 28 zł


Poradnik dla rodziców i wychowawców

Poradnik jest cennym materiałem dydaktycznym, który nie tylko przekaże niezbędne informacje na temat istoty procesów uzależnień, ale i uwrażliwi na potrzeby młodego pokolenia oraz zachęci do rozmowy rodziców i wychowaców z młodymi ludźmi.

 

cena

1 egz. - 22 zł